Od soboty 16. Leden je lanovka v provozu.

Buďte srdečně vítáni v Rodinném zimním středisku Mitterdorf Lyžařský areál  na Almbergu (1139 m) bývá s oblibou označován jako „ledovec Bavorského lesa“. Moderní sněžná děla na všech sjezdovkách – kromě Kißlingerabfahrt – jsou zárukou skvěle udržovaných tratí při stávajících dobrých sněhových podmínkách.  Dá se říci, že v tomto nádherně situovaném lyžařském areálu, kde se obzvláště dobře cítí rodiny s dětmi a všichni začátečníci, bývá sněhu skutečně dostatek od Vánoc až do března.

5 vleků, 2 lanovky, 2 kouzelné koberce a jedna dvojsedačková lanová dráha přepraví nahoru až 8000 osob/hod. Pro milovníky běžkování je zde upraveno 25 km bílých stop. Pro zájemce o kurzy sjezdové lyžování, snowboardingu či běhu na lyžích všech věkových kategorií a výkonnostních tříd jsou zde k dispozici tři lyžařské školy. Navíc jsou tu dvě servisní lyžařské dílny, půjčovna lyží a sáňkařská dráha. Obec disponuje více než 930 lůžky (v hotelích, penzionech, apartmánech či chatách). Mimo to nabízíme 700 parkovacích míst pro automobily a 20 pro autobusy, a to zcela bezplatně.

Junior-Ski-Zirkus:
V naší juniorské školičce lyžování, tzv.  Junior-Ski-Zirkus, naleznou i ti úplně nejmenší perfektní podmínky pro své první krůčky a obloučky na lyžích. Lyžařská školka, půjčovna lyží a hlídání dětí inclusive!

Kvalita a ocenění:
Coby zážitkový partner projektu Kinderland Bayern bývá lyžařský areál Mitterdorf pravidelně prověřován nezávislými experty. Za svou mimořádnou nabídku orientovanou na rodiny s dětmi bylo renomovaným internetovým portálem www.skigebiete-test.de , který testoval již více než 180 lyžařských areálů po celém světě, uděleno lyžařskému středisku Mitterdorf celých 5 hvězdiček!

Veškeré aktuální informace naleznete zde.


Mapa "Winterland Mitterdorf 2011/12" ke stažení ve formátu PDF


sessellift2.jpg mitterdorf-monoskigruppe.jpg
cm
Lifte in Betrieb
Kirchenlift
Kleiner Almberglift
Almwiesenlift
Almberg-Sesselbahn
Kißlingerlift
Babylift
JuniorSkiZirkus
Förderband Rodelbahn

Loipen gespurt
Alzenberg

gewalzte Ski- u. Winterwanderwege
(Klassisch u. Skating)
Philippsreut
Alzenberg - Finsterau
Philippsreut - Almberg
Philippsreut- Bischofsreut
Adresár:
Skizentrum
Mitterfirmiansreut-Philippsreut
Dorfplatz 2
94158 Mitterfirmiansreut
Zentralkasse:
+49 8557-239
" />